Monday, 27 June 2011

Powitanie

Dziś moja książka Anielskie single pojawia się w Polsce, wydana nakładem wydawnictwa Homo Dei.

Czuję szczególną dumę, że moje słowa zostały przetłumaczone na język polski. Polacy, dzięki swojemu niezłomnemu przywiązaniu do Kościoła Chrystusowego, stanowią nację podziwianią przez wszystkich katolików na świecie. Polska jest krajem bł. Jana Pawła II, Jana Sobieskiego oraz niezliczonych bohaterów i męczenników katolickich; jest także krajem, który szczerze ukochał G.K. Chesterton, jeden z największych katolickich apologetów Anglii.

Istotę Anielskich singli stanowi przesłanie, że życie osoby niezamężnej może być wspaniała i święte, o ile nacechowane jest pokorą wobec Boga oraz otwartością na Jego wolę. Żyjąc w kulturze przekazującej, iż “jesteś nikim, jeśli nie jesteś kochany przez inną osobę’, katoliccy single winni być niesutannie uświadamiani, że także oni są głęboko kochani przez Boga. Tym, co nadaje życiu każdej osoby wartość, jest jej natura dziecka bożego, a nie małżeństwo lub celibat.

W Anielskich singlach dyskutuję o najważniejszych aspektach życia chrześcijańskiego singla: randkach, samotności, przyjaźni, rodzinie, dzieciach. Pewne zagadnienia mogą okazać się specyficzne dla zwyczajów kanadyjskich lub amerykańskich; niemniej jednak wierzę, że polski czytelnik będzie w stanie znaleźć w książce choć częściowe odzwierciedlenie jego trosk i pragnień.

Chciałabym serdecznie podziękować za Wasze zainteresowanie Anielskimi singlami. Do zobaczenia na kartach mojej książki!

===Seraphic

****
In other words, the Polish edition of my book was released today, and I'm delighted!

4 comments:

berenike said...

niesutannie uświadamiani.

:D

Definitely what you're doing (if one overlooks your brief flirt with cardinal's clothes ...)

Looking forward to getting my copies :D

Seraphic said...

Why do I think what you wrote actually means "bodice ripper" in Polish?

WAS I? I must have a word with my translator...

Naive said...

Congratulations!

o. Paweł said...

Pozdrawiam z Krakowa. Zapraszam na rekolekcje, które prowadzić będzie Seraphic Dorothy w maju w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.

http://www.cadr.redemptor.pl/pl/52363/0/Wydarzenia_Krakow.html?rok=2012&miesiac=05&dzien=01&action=details&wydarzenie=1015